in memoriam Kristin Arras 1948-2026

in memoriam Kristin Arras 1948-2026

Op 6 mei 2026 overleed actrice en muzikante Kristin Arras. 

Na een carrière bij KNS speelde ze in 2000 bij Toneelhuis in Lieve Arthur (regie Damiaan De Schrijver en Peter Van den Eede), met Camilia Blereau en Peggy De Landtsheer. Daarna was ze drie jaar lang te zien in de succesvolle voorstelling Oom Vanja van Luk Perceval, samen met Tom Dewispelaere, Ruth Becquart, Vic De Wachter, Ariane van Vliet, Hans Van Dam, Gilda De Bal en Jos Van Gorp. De voorstelling kende een rijke tournee van 2003 tot 2005, met voorstellingen in België, Nederland, Buenos Aires, Berlijn, St Petersburg, Wenen, Polen, München, Dijon en Strasbourg.

Tom Dewispelaere: "Spelen met Kristin in Oom Vanja was elke avond een feest. Al had ze een kleine rol en een minimum aan tekst, toch slaagde ze erin een gelaagd en ontroerend karakter neer te zetten. Haar vele jaren later opnieuw op de eerste rij te zien zitten tijdens Alle schone dingen heeft me erg geraakt. Ik herinner me haar als een warme lieve vrouw en een bijzonder getalenteerde actrice. Een groot verlies."

Arras acteerde niet alleen, ze was ook pianiste en speelde onder meer bij het Nationaal Orkest van België. Ze gaf pianoles aan de academie van Lier en Scenische Praktijk aan het Herman Teirlinckinstituut, waar ze zelf was afgestudeerd in 1976. 

Toneelhuis wenst de familie alle sterkte toe.