Bekijk foto's
Theater

ALL TOGETHER NOW!

Toneelhuis, House Crying Yellow Tears, Suze Milius

Zes performers bouwen een tafel, ze nemen plaats. They are all together now!

Het publiek is getuige van een wereld waarin samenkomen aan tafel het begin is, maar het hieruit onttrekken centraal staat. De voorstelling zoomt gedetailleerd in op hoe mensen, bruut dan wel zacht, uit een situatie of rol stappen. Ze poogt zichtbaar te maken wat eens belangrijk, dierbaar of onontkoombaar was en nu achtergelaten wordt.

Regisseur Suze Milius hanteert een visuele en fysieke theatertaal die focust op intermenselijk gedrag in al zijn onhandigheid en ongemak. Met ALL TOGETHER NOW! toont ze een serie van diepmenselijke taferelen. Elk tafereel toont het subtiele geweld dat zich manifesteert op het moment dat een mens radicaal durft te breken met een situatie. Maskers worden afgeworpen en werkelijkheid vervloeit met fictie in een doldraaiende wereld waarin iedereen langzaam in koorzang vervalt.

ALL TOGETHER NOW! komt net als Suze Milius' eerdere theatervoorstellingen EXHIBIT (2015), Zwischen (2016), HUIS (2015-2017) en TALK SHOW (2018) voort uit het artistiek verlangen om iets dat onderhuids aanwezig en stemloos lijkt, te begrijpen en inzichtelijk te maken.

De spelers Sara De Roo, Patricia Kargbo, Janneke Remmers, Rodrigo Batista, Gustav Lauesen en Stefan Jakiela leggen een hyperrealistische wereld bloot waarin het oorzakelijk verband tussen individuele kwetsbaarheid en onderling geweld pijnlijk zichtbaar wordt. In een reeks zeer uiteenlopende scènes zien we hoe de spelers, soms onherkenbaar getransformeerd, uitdrukking durven geven aan verborgen waarheden en verlangens. Ze tonen de onontkoombaarheid van persoonlijke beslissingen, die oprechte kwetsbaarheid verraden, maar die gelijktijdig datgene wat hen ooit zo dierbaar was volledig ruïneren. ALL TOGETHER NOW! toont hoe gewelddadig een afscheid kan zijn.

"Het is grappig en tragisch om te zien wat er tussen die mensen op de vloer gebeurt, en het geworstel te herkennen. (...) All Together Now! toont hoe geen enkel mens zichzelf vormt in complete autonomie. (...) Suze Milius en haar performers maken de tragiek tastbaar van het harde werk dat mensen leveren om in dialoog te blijven."

"Elke mens kent het verlangen om ergens thuis te komen. Dat verlangen leggen we in ALL TOGETHER NOW! bloot. We doen dat dollend met pruiken, kostuums en enkele tafels die we telkens op een andere manier bij elkaar schuiven. Aan die tafels spelen we figuren die in diepmenselijke taferelen – van politieke onderhandelingen tot thuis aan de eettafel – onbeholpen met conflict omgaan. (...) Het wordt een fascinerend fysiek stuk dat toont hoe we allemaal hetzelfde hartzeer en dezelfde mankementen hebben."

concept, regie

  • Suze Milius

spel en creatie

  • Rodrigo Batista
  • Sara De Roo
  • Stefan Jakiela
  • Patricia Kargbo
  • Gustav Lauesen
  • Janneke Remmers

scenografie

  • Stefan Jakiela

kostuumontwerp

  • Rosa Schützendorf
  • Pablo König (stage)

geluidsontwerp

  • Hendrik Lasure

lichtontwerp

  • Varja Klosse

dramaturgie

  • Marie Peeters

regieassistentie

  • Guus Notebaert (stage)

outside eye

  • Dennis Vanderbroeck

productieleiding en zakelijke ondersteuning

  • Lena Meijer

Technische productie & lichttechniek

  • Niels Runderkamp

geluidstechniek

  • Ilja Van Vlierberghe

productie

  • House Crying Yellow Tears

coproductie

  • Toneelhuis
  • De Brakke Grond
  • theater rotterdam
  • NTGent

in samenwerking met

  • Monty
  • Needcompany
  • CAMPO
  • LOD muziektheater

met de steun van

  • de Vlaamse Gemeenschap
  • de Tax Shelter maatregel v/d Belgische federale overheid via Gallop Tax Shelter

met veel dank aan

  • Henk en Irene

Alle data

  1. donderdag 21 mei 2026 — 20u00 — HNT/Theater aan het Spui, Den Haag
  1. donderdag 26 maart 2026 — 20u00 — Bourlaschouwburg, Antwerpen
  2. vrijdag 27 maart 2026 — 20u00 — Bourlaschouwburg, Antwerpen
  3. zaterdag 11 april 2026 — 20u00 — Theater Rotterdam, Rotterdam
  4. zondag 12 april 2026 — 20u00 — Theater Rotterdam, Rotterdam
  5. zaterdag 25 april 2026 — 20u00 — De Grote Post, Oostende
  6. woensdag 29 april 2026 — 20u00 — De Brakke Grond/Grote zaal, Amsterdam
  7. donderdag 30 april 2026 — 20u00 — De Brakke Grond/Grote zaal, Amsterdam
  8. vrijdag 1 mei 2026 — 20u00 — De Brakke Grond/Grote zaal, Amsterdam
  9. woensdag 6 mei 2026 — 20u00 — CCHA, Hasselt
  10. vrijdag 8 mei 2026 — 20u30 — Kunstencentrum Nona, Mechelen
  11. zaterdag 9 mei 2026 — 20u30 — Kunstencentrum Nona, Mechelen

Makers

Meer over ‘ALL TOGETHER NOW!’

Ook interessant